Yüzde kullanılan implantlar hangi maddelerden yapılır?

Yüz protezleri silikondan, poroz polietilenden veya titanyumdan imal edilebilir.

Silikon protezler kaygan olduklarından küçük kesiklerden kolayca yerleştirilebilirler. Aynı şekilde çıkartılmaları da daha kolaydır. Ancak silikon zaman içerisinde alttaki kemikte erimeye yol açabilir. Kaygan yüzeyli olduklarından iyi tespit edilmezlerse yerlerinden kayabilirler. Ayrıca hemen her zaman silikon implantlar çevresinde doku reaksiyonuna bağlı kapsül formasyonu olur.

Poroz polietilen küçük delikler içeren bir plastiktir. Piyasadaki ismi Medpor’dur. Medpor implantlar pürtüklü bir yüzey içerdiklerinden yerleştirilmeleri ve çıkartılmaları silikona göre daha zordur. Ancak delikler nedeni ile kısa sürede içerisine doku büyümesi olur ve kayma riski çok düşüktür. Ayrıca alttaki kemikte bir erimeye neden olmaz. Ancak çıkartılmaları gerektiğinde çok zor çıkartılır.

Gelişen üç boyutlu görüntü elde etme sistemleri ve üç boyutlu yazıcılar sayesinde günümüzde kişiye özel titanyum implant tasarlamak ve üretmek mümkün olabilmektedir. Bu implantların şekli, hacmi, sağlayacağı kontur önceden tasarlanacağından ve kemiklere vidalar ile tespit edilebildiklerinden sonuçların önceden ön görülmesi mümkün olabilmektedir ve implantların kayma riski yoktur.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube