Onarım Ameliyatları

Plastik Cerrahlar tarafından yapılan onarım (rekonstrüksiyon) ameliyatları, estetik kaygılar için değil tamamen fonksiyon kazandırma ve hastalıkları tedavi etme amacı için yapılan ameliyatlardır. Bu gruptaki ameliyatlar kopan bir parmağın yerine mikrocerrahi ile dikilmesinden, trafik kazası sonucu oluşmuş bir yüz kemik kırığının onarımına, doğumsal yarık damak dudağı olan bir bebeğin sorununun çözülmesinden yaşlı bir hastanın boyun tümörünün alınmasına kadar geniş bir yelpazedeki ameliyatları içerir.
Bu açıdan bakıldığından Plastik Cerrahların yapacağı doku nakil ameliyatları ile açık yaralar kapatılabildiği için diğer cerrahi branşlar bazı tümörleri çıkartabilmeye başlamıştır. Yada kimsenin tedavi edemediği bazı yaralar Plastik Cerrahların özenli ve bilimsel yaklaşımları ile kapandığı için hastaların yaşam süreleri ve yaşam kaliteleri artmıştır. Kanseri nedeni ile memesi alınan bir kadına yapılan meme onarımı sayesinde hastaların vücut bütünlüğü bozulmadan yaşama imkanı sağlanmış, Plastik Cerrahinin bir alt branşı olan el cerrahisi ameliyatları ile  ilerleyen yaşla beraber ellerinde gelişen sorunları çözümlenen pek çok yaşlı hayat kalitesi düşmeden yaşamlarına devam edebilmiştir.
Vücudun hemen her bölgesinde yapılan onarım ameliyatları ile cerrahide en üst ustalık seviyesine ulaşan Plastik Cerrahlar, bu sayede aslında hasta olmayıp kozmetik düzeltilme talep eden kişilere estetik işlemleri güvenle yapabilmektedir. Cerrahi eğitimin hiçbir aşamasında burun cerrahı yada meme cerrahı diye bir eğitim yoktur. Dünyanın en iyi estetik cerrahları aslında kariyerlerinin önemli bir bölümünde kendilerini onarım cerrahisine adamış ve bu sayede cerrahi olarak üst düzey tekniklere ulaşmış kişilerdir. Onarım ameliyatları Plastik Cerrahlara hasta tedavi etmenin ulvi mutluluğunu yaşatan, hastalarımızın dertlerine deva olduğumuz ameliyatlardır.
Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube