Meme (göğüs) küçültme ameliyatı sonrası ne kadar iz kalır?

Meme (göğüs) küçültme ameliyatları için tariflenmiş farklı teknikler mevcuttur. Uygulanan tekniğe bağlı olarak da kalan iz miktarı farklı olur. Meme başının yerinin değiştirilmesi gereken durumlarda memenin renkli kısmı çevresinde daire şeklinde bir iz kalacaktır. Ancak bu iz renk değişim bölgesinde olduğu için çok dikkat çeken bir iz olmaz. Uygulana tekniğe göre değişmek üzere kimi hastalarda sadece memenin renkli kısmından meme altı çizgisine uzanan dikine bir iz kalırken diğer bir grup hastada ise bu ize ek olarak meme alt çizgisinde de iz kalabilir.

Ancak burada önemli olan kalan iz miktarından çok hastanın memesinin alacağı nihai şekildir. Sonuçta meme (göğüs) küçültme ameliyatı sonrası kalan izler ancak hasta sırt üstü yattığında görülebilir. Kişi dik durduğunda aydınlatma veya doğan güneş ışığı hep yukarıdan geleceği için kalan izler memenin kıvrım yerinde veya gölgesinde saklanmış olur. Ayrıca ameliyatın üzerinden zaman geçtiğinde izler yumuşayıp rengi solacağı için daha az görünür hale gelecektir. Bu bakımdan kişinin memesinin şekli göz ününe alınarak en güzel sonucu verecek ve sonuçların daha kalıcı olacağı tekniğin tercih edilmesi kalacak iz miktarından daha önemlidir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube