Meme (göğüs) büyütme ameliyatlarında ne tür protezler kullanılmaktadır?

Meme ameliyatları için kullanılan silikon protezler ilk üretildikleri 1963 yılından itibaren yaşanılan sorunların giderilmesi ve dayanıklılıklarının arttırılması için geliştirilmiş, günümüzde beşinci kuşak olarak adlandırılan silikon protezler kullanılmaktadır. Önceki modellerde sık karşılaşılan jel kaçağı, protezin patlaması, protezlerin deforme olması gibi sorunlara son kuşak protezlerde rastlanmamaktadır. Bu konuda üretici firmalar ömür boyu garanti vermektedirler. Beşinci kuşak protezlerin özellikleri koheziv, yani akışkanlığı az bir jel içermektedir. Bu protezler uygulandıkları yerde patlasalar dahi protez içerisindeki jel protez dışına çıkmayıp vücuda yayılmamaktadır. Çözülemeyen bir sorun olan kapsül kontraktürü oranları ise protez yüzeylerinin pürtüklü olması sayesinde en aza indirilmiş durumdadır.

Silikon dışında kullanılan protez; içi serum fizyolojik (tuzlu su) ile dolu olan protezlerdir. Silikon protezlere yönelik bilgi birikimi artıp, silikon protezlerin kanser ve takım otoimmün eklem hastalıklarına sebebiyet vermediklerine dair bilimsel veriler ortaya konulduktan sonra silikon protezlere  uygulanan yasakların kalkmış, bir dönem ortaya çıkan tuzlu su ile doldurulmuş protezler ise artık yavaş yavaş geçerliliğini kaybetmiştir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube