Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme (göğüs) büyütme ameliyatları 1970’li yıllarda ABD’de silikon protez teknolojisinin gelişmesi ve meme protezi olarak kullanılmasıyla başlamıştır. Sonraki yıllarda ihtiyaca binaen ve protez üretim teknolojindeki gelişmeye de paralele olarak daha dayanıklı ve hastaların ihtiyaçlarına daha iyi cevap veren protezler üretilmeye başlanmıştır.

Hastalar arasında yapılan anketler meme (göğüs) büyütme ameliyatlarının hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu cerrahi işlem olduğunu ortaya koymaktadır.

Meme (göğüs) büyütme ameliyatları esnasında memeye hacim kazandırılırken aynı zamanda şekli de düzeltilir. Hastaların istekleri ve vücut yapıları (boyu, kilosu, göğüs kafesinin çekli ve çapı, meme dokusunun miktarı ve kalitesi, cilt yapısı) farklı olduğundan ihtiyaç duydukları protezler de farklılık gösterir. Meme (göğüs) büyütme ameliyatlarında en belirleyici etken uygulanacak protezin hacmi olarak düşünülse de günümüzde aynı hacimde ancak farklı taban alanlarına, farklı yüksekliklere ve farklı şekillere sahip protezler vardır. Seçenek sayısının artması kişiye uyan protezin seçilebilmesi için imkanları arttırsa da uygun protezin seçilmesi klinik tecrübe gerektirmektedir.

Meme büyütme ameliyatı tek bir teknik kullanılarak yapılan bir ameliyat değildir. Her hastanın ihtiyacına ve isteğine göre ameliyat şekillendirileceği için fiyatlandırma da yapılacak ameliyata göre belirlenmelidir.
Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube