Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Logo

Adres

Bağdat Cd. No:144 D:5 Çınar Apt. 34724 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Telefon Numaralarımız

+90 532 342 00 31

+90 216 599 09 88

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

Meme Büyütme Ameliyatları İle İlgili Merak Edilenler

Meme Büyütme Ameliyatları İle İlgili Merak Edilenler

Meme Büyütme Ameliyatları İle İlgili Merak Edilenler

Meme protezleri ile ilgili en sık sorulan soru bu protezlerin baskı altında patlayıp patlamayacağı ile ilgilidir. Yıllar içerisinde meme protezi üretim teknolojisi gelişerek artık beşinci nesil denilen, delinme ve kaçak oluşma riski daha düşük dış kapsülü olup içerisine çapraz bağlar ile birbirlerine bağlanarak sıvı yerine katı materyal gibi davranan ve şeklini muhafaza eden silikon jel ile doldurulmuş implantlar üretilmiştir. Dünyanın önde gelen meme protezi üreticisi firmalar (Mentor ve Allergan) ürettikleri protezlere ürün garantisi vererek satışa sunmaktadır.

Diğer sık sorulan bir konu ise meme protezi konulması sonrası meme kanserine yönelik tarama amaçlı yapılan radyolojik görüntülemelerde sorun olup olmayacağıdır. Meme protezleri mamografi çekilmesine engel teşkil etmez. Yeni çıkan dijital mamografi cihazları ile meme dokusu ve meme protezi bir arada görüntülenebileceğinden meme kanseri gelişir ise tanının gecikmesine neden olmaz.

Hamilelik ve emzirme döneminde de meme protezinden bebeğe silikon geçmez. Meme protezi kas altına veya meme altına konulduğunda süt kanalları ile ilişkili değildir. Protezin içiriği dokuya yayılmadığı için de bebeğe kan yoluyla veya süt yoluyla ulaşması mümkün değildir.

Son olarak ise hastalar meme protezinin konulması için yapılacak kesinin izi konusunda endişelerini iletirler. Son dönemde tüm dünyada daha güvenli bulunduğu için en sık meme altı kesileri tercih edilmektedir. Bu iz, tam meme altı kıvrımda kalır. Uzun dönemde bu bölgedeki iz belirginsizleşir ve dışarıdan daha zor fark edilir hale geleceği için hastayı rahatsız etmez.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

https://www.facebook.com/dribrahimcanter

https://twitter.com/dribrahimcanter

https://www.instagram.com/dribrahimcanter

youtube.com/ibrahimcanter

Bir cevap yazın