Liposhaping işlemi sonrası ne tür sorunlar yaşanabilir?

Liposuction’ın yağ embolilerine neden olduğu ve tehlikeli bir işlem olduğuna yönelik yaygın bir kanı olmasına karşın, düzgün yapıldığında ve normal sınırlarda yağ alındığında, bu işlemler son derece güvenlidir. Erken dönemde oluşabilecek ciddi komplikasyonlar arasında kanama, akciğer embolisi, yağ embolisi ve organ yaralanmaları sayılabilir. Yağ embolisi son derece nadirdir. Liposuction sonrası ölüm nedenlerinden en önemlisi organ yaralanmalarıdır. Özellikle karın bölgesine liposuction yapılırken kanülün ucunun karın içerisine girip barsakları ya da karaciğeri yaralaması ile bu tür üzücü durumlar oluşabilir.

Liposuction sonrası daha çok estetik sorunlar yaşanır. Bunlar arasında deride dalgalanmalar ve düzensizlikler, liposuction yapılan bölgede çökmeler, deride renk değişiklikleri, vücut kontur bozuklukları sayılabilir. Bu tür sorunların iki önemli sebebi vardır: yöntemin yanlış uygulanması ve gerektiğinden fazla yağ alınması; deri elastikiyetinin kötü olması. Bu tür düzensizliklerin düzeltilmesi zordur ancak imkânsız değildir. Başka yerlerden alınan yağ dokusu ile çukur alanlar doldurulabilir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube