Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Mail: bilgi@ibrahimcanter.com
Logo

Adres

Bağdat Cd. No:144 D:5 Çınar Apt. 34724 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Telefon Numaralarımız

+90 532 342 00 31

+90 216 599 09 88

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

Lazer Epilasyon

Vücutta istenmeyen kılların yol edilmesinin ek kolay yolu lazer kullanılmasıdır. Uygun dalga boyunda ışık enerjisi verildiğinde kıl kökünde abzorbe edilen ışık enerjisi ısı enerjisine dönüştürülerek kıl kökünü yakarken cilde zarar vermez.

 

Epilasyon amacıyla kullanılması gereken lazer Alexandrite lazerdir. Lazer epilasyon işlemin en önemli özelliği uygulamanın kolay ve hızlı olmasıdır. Lazer epilasyon işlemin tercih edilmesindeki diğer bir sebebi de işlemin hemen hemen hiç ağrılı olamamasıdır.

Lazer epilasyon uygulanmasından sonra on beş gün içinde mevcut kılların hemen hepsi dökülür. Kalan kıllar için 15-20 gün sonra kontrol atışı denilen ikinci seans uygulama yapılır. Sonrasında altı ile sekiz haftada bir işlemin gözden geçirilerek, gerekli görülmesi halinde yeniden lazer uygulanması faydalı olur. Tüylerden tam olarak arınmak için kaç seans gerekeceği kişinin ten rengi ile kılları arasındaki ton farkı gibi kişisel özelliklerine göre değişir. Lazer epilasyon uygulama sayısı genelde 6-9 seans arası değişiklik gösterebilir. Ayrıca hormon tedavisi gören, polikistik over hastalığı gibi rahatsızlığı olan hastalarda seans sayısı artabilir.

Lazer epilasyon uygulamaları devam ederken güneş ışınlarından (ultraviyole ışınlardan) sakınmak veya solaryuma girmemek faydalı olacaktır.