Laser lipoliz nedir?

 İki farklı lazer lipoliz yöntemi vardır. Birinci yöntem noninvazif  teknik olup, derin dokular ısıtılırken cildin soğuk kalması sağlanarak yağ dokusundaki hücrelerde kontrollü bir şekilde programlanmış hücre ölümünün tetiklenmesi esasına dayanır. Yani hastaya hiçbir kesi yapılmadan sadece lazer ışınlarının uygulanması ile yapılan işlemdir. Sınırlı alanlarda ve az miktardaki yağ dokusuna şekil vermek için ideal işlemdir.

İkinci yöntemde ise ciltte küçük deliklerden kanüller sokulur ve yağ dokusu lazer ile parçalanır. Bu işlemin ardından vakum yardımı ile yağ alınır. Eğer sınırlı alanlarda uygulanacaksa ve çok az miktarda yağ alınacaksa sadece lazer uygulanır ve yağ emilmez, yağın kendi kendine erimesi beklenir. Lazer lipoliz sistemlerinin en büyük avantajı cildin hızlı sıkılaşmasını sağlamaktır. Özellikle bacak içleri ve boyun gibi cilt gevşekliğinin sorun olduğu ve sınırlı miktarda yağ birikimi olan bölgelerde avantajlıdır. Ancak uzun vadede klasik liposuction ve ultrasonik sistemlere tam bir üstünlüğü gösterilememiştir. En önemli dezavantajı ise yanık riskidir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube