Kulak Estetiği Nedir?

Kulak Estetiği Nedir?

Kulaktaki şekil bozuklukları kulak gelişim sürecinin anne karnında gecikmesi ya da eksik kalması sonucu oluşan anormalilerdir. Bu sebeple ister kulakların sevimli bile gözükebileceği basit bir kepçe kulak anormalisi olsun, isterse kulak kepçesinin hiç olmadığı mikroşiadenilen durunda karşımıza çıksın tüm vakalar estetik hastası değil, aslında bir onarım (rekonstrüksiyon) hastasıdır.

Kulak gelişimini etkileyen faktörler aynı dokulardan köken alan yüz bölgesindeki bir çok yapıyı etkilemiş olabileceklerinden bu hastalarda eşlik eden başka anomalilerin (orta kulak ve iç kulak yapılarının etkilenip etkilenmediği, yüzde asimetri olup olmaması, alt çene kemiğinin eksikliği veya asimetrisi gibi) olup olmadığı değerlendirilmeli ve eş zamanlı tedavileri planlanmalıdır.

Ayrıca bu çocuklarda yarık dudak-yarık damak, idrar yolu ve böbrek anomalileri, yüz yarıkları gibi birçok ek rahatsızlık da olabileceğinden bu bebeklerin genel değerlendirmelerinin özenle yapılması gereklidir.

Sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

youtube.com/ibrahimcanter

plus.google.com/+ibrahimcanter

Normal 0 false false false EN-US JA X-NONE 

Google.com/+ibrahimcanter

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube