Kök hücre ile yüz germe nedir?

‘Kök hücre ile yüz germe’ terimi yaşlanmaya bağlı yüzünde hacim kaybı olup bunun yerine konulması işlemi için yüze yağ grefti uygulanması için doğru bir tabir değil. Her ne kadar yaşlanma ile birlikte yüzdeki hacim kayıplarının ve sarkmanın aynı anda düzeltilebilmesi için yüz germe işlemleri ile beraber uygulanabilse de yüze hastanın kendi yağının enjekte edildiği yağ transferi işlemini yüz germe olarak tanımlamak doğru bir yaklaşım olmaz.

Yağ greftlemesi, otolog yağ transferi, yağ enjeksiyonu gibi farklı isimlerle anılan işlem hastanın karın yada farklı bir bölgesinden alınan kendi yağının mikrokanüller kullanılarak yüze hacim kazandırmak amacı ile yine hastanın yüzüne uygulanmasıdır. Yüze hacim kazandırmak amacıyla uygulanan sentetik dolgular gibi uygulanan kişinin kendi yağı tüm bu sentetik dolgulardan daha iyidir. Daha uzun süre dayanır ve uygulamaya bağlı yan etkisi oluşturmaz.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube