Kimler liposhaping için uygundur?

Liposuction işleminin başarısı deri elastikiyetine bağlıdır. Alttaki yağ dokusu boşaltıldığında derinin tekrar kendisini toparlayabilmesi için elastikiyetinin iyi olması gerekir. Çok kilo alıp vermiş olan hastaların, derisinde yaygın çatlakları (striaları) olanların deri elastikiyetleri iyi değildir ve liposuction için iyi aday değillerdir. Aynı şekilde birden fazla doğum yapmış kadınların karın bölgeleri de liposuction için sıklıkla uygun değildir.

Liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir. Liposuction rejim ve spor ile inceltilemeyen bölgelerdeki sınırlı yağ birikimlerini uzaklaştırmaya yönelik bir işlemdir. İdeal liposhaping hastası genç, deri elastikiyeti iyi olan ve fazla kilosu olmayan hastalardır. Liposuction kilolu hastalarda da yapılabilir, ancak amaç hastayı zayıflatmak değil, olduğu kiloda daha biçimli bir vücut sağlamak olmalıdır.

Ayrıca vücut şekillendirme ameliyatları olan meme küçültme, karın germe gibi ameliyatlarda kesilerin uzunluğunu azaltmak ya da vücuda daha iyi şekil verebilmek adına vücut şekillendirme ameliyatları liposuction ile kombine edilebilir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube