Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır, Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır, Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Kepçe kulakları düzeltmek için pek çok farklı teknik önerilmiştir.Benim uyguladığım yöntemde kulak arkasından bir kesik yapılır, bazı hastalarda kulak kıkırdağının ön tarafı özel bir aletle çizilerek zayıflatılır, dikişlerle katlantı oluşturulur, dikişler yardımı ile kulak kepçesi kafaya dikilir ve geriye yatırılır. Bu yöntemin avantajları izin kulak arkasında kalması, kıkırdağın kesilmemesi, kulak arkasından cilt çıkartılmaması, şişliklerin çok az olması ve sonuçların kalıcı olmasıdır.

Çocuk hastalar genel anestezi altında ameliyat edilirler. Yaşı daha büyük olanlar ve erişkinlerde ise işlem ameliyathane ortamında, genel anestezi ya da ağır sakinleştiriciler (sedasyon) altında gerçekleştirilir.

İyileşme döneminde hastalar yapılan uyuşturucular nedeni ile ameliyattan sonra 12 saat boyunca ağrı hissetmezler. Sonrasında da ciddi bir ağrı olmaz. Hastalar en çok bandajın baskısından rahatsız olurlar.

Ameliyat sonrası elastik bir bandaj sarılır. Hastalar genellikle aynı gün evlerine gönderilebilir. Bir gün sonra bandaj açılır, yaralar kontrol edilir ve hasta kulaklarını kaplayacak şekilde bir tenisçi bandı takar. İkinci günden itibaren hastalar banyo yapabilirler. Tenisçi bandı bir hafta düzenli kullanılmalıdır. Bir haftanın bitiminde tenisçi bandı 3 hafta boyunca ev içinde ve geceleri takılır. İlk 3 hafta kulakların darbe ve çekilmelerden korunması gereklidir.

Sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

youtube.com/ibrahimcanter

plus.google.com/+ibrahimcanter

Normal 0 false false false EN-US JA X-NONE 

Google.com/+ibrahimcanter

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube