Kaş kaldırma ve alın germe işlemi nasıl yapılır?

Kaş kaldırma için pek çok teknik tanımlanmıştır. Hangi yöntemin seçileceğini kaşların şekli, konumu, hastanın anatomik yapısı ve hastanın istekleri belirler.

Göz kenarındaki yığılmayı azaltmak ve kaş kenarlarını hafif kaldırmak isteyen hastalarda dolgu yeterli olabilir.

Biraz daha ileri olgularda iple askılar yapılabilir. Saç içerisinden gönderilen iplerle kaşlar asılır, ancak bu tür işlemlerden uzun süreli sonuçlar beklenmemelidir.

Kaşların kenarlarını kaldırmak ve göz kenarındaki yığılmaları azaltmak için daha kalıcı bir teknik şakak germe (temporal lift) işlemleridir. Bu yöntemde saçlı deri içerisinden yapılan kısa bir kesiden gerçekleştirilir.

Alın cildi gevşemiş, alındaki yatay kırışıklıklar artmış, kaşların seviyesi aşağıya inmiş ve kaş-göz mesafesi daralmış kişilerde alın germe işlemleri yapılabilir. Alın germe sıklıkla saç içerisinden yapılan kısa kesilerden ve bir endoskop (kamera) yardımı ile gerçekleştirilir. Tüm alın, kaşlar ve göz kenarları kemik zarının (periost) altından soyulur. Bu işleme subperiosteal endoskopik alın germe adı verilir. Soyma işleminin ardından kafa kemiklerine tespit yapılır. Endoskopik alın germe sırasında gerekli görülürse kaşlarımızı çatmamamıza yol açan adaleler de kesilir ve kaş çatma kalıcı olarak durdurulabilir. Alın germe ve kaş kaldırmada en etkili ve kalıcı yöntem budur.

Üst göz kapağı ameliyatları sırasında göz kapağındaki kesiden girilerek kaş yukarı asılabilir. Özellikle saçı dökülmüş olan erkek hastalarda bu yöntem tercih edilebilir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube