Kalça estetiği ameliyatı sonrası ne tür sorunlar yaşanabilir?

Kalça estetiği için yağ enjeksiyonu tercih edilmiş ise işlem sonrası sonra ciddi bir sorun beklenmez. Verilen yağın bir kısmı kaybedilir ve kalçalar zaman içerisinde biraz küçülür.

Kuşak şeklinde cilt çıkartılarak yapılan kalça askılarında uzun yara izleri hastaları tedirgin edebilir, ancak zaman içerisinde izler silikleşecek ve belirsizleşecektir.

Popo protezleri ile yapılan kalça estetiği ameliyatlarından sonra protezin dışarıdan belli olması ve kapsül gelişmesi gibi sorunlarla önceleri sık karşılaşılıyordu, ancak protezin adale içerisine yerleştirilmesi bu sorunları büyük ölçüde azalttı.

Dikiş ile yapılan askıların en büyük sorunu ise etkisinin kısa sürmesidir.

Dolgu maddeleri kullanılarak yapılan kalça estetiği ameliyatlarında ise kullanılan dolgulara karşı bazen vücut reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle hep eriyen maddeler ve iyi bilinen markalar tercih edilmelidir. Bir hyaluronik asit bileşimi olan Macrolane en güvenli ürünlerden birisidir. Ancak Macrolane bile reaksiyona yol açabilir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube