Kadın Beden Algısı ve Meme Estetiği

Kadın Beden Algısı ve Meme Estetiği

Memeler kadınsı vücut şeklinin en önemli unsurudur. Kadınlar beden algılarını tanımlarken dolgun ve dik memeler güzelliklerinin en önemli parçalarından birisidir.

Tüm görsel sanat eserlerinde kadın figürleri (bazen abartılı da olsa) meme estetiği ön plana çıkartılarak şekillendirilir. Ancak gerçek hayatta her zaman kişilerin meme şekli istenilen şekilde olmayabilir.  Bu kişilerde estetik amaçlarla memelere şekil vermek gerekebilir. Yapısal olarak memeler çok küçük ya da büyük olabileceği gibi doğumlar, emzirme, kilo değişikleri ve yaşlanma gibi pek çok sebepten dolayı memelerde şekil değişikliği kaçınılmazdır. Yerçekiminin etkisi altındaki memelerde zaman içinde sarkma olur. Ayrıca meme kanserikadın kanserleri arasında halen önemli bir risk oluşturmaktadır.

Bu hafta yayınlayacağım yazılarımda sizlerle meme kaynaklı şikayetlerde ve meme hastalıklarında Estetik ve Plastik Cerrahi olarak sunduğumuz çözümleri paylaşmak istiyorum.

İlk yazının konusu ‘‘Kadın neden memesini küçültür?’’ olacak.

Sağlıkla kalın.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube