Hayatta Yeni Bir Heyecan: Kendi Ofisime Taşındım

İnsan hayatında kendine koyduğu hedeflere ulaşma çabası ile ilerliyor. Küçük bir çocukken okula giderek başlayan hayat mücadelesine daha sonra üniversite sınavı kazanmak, tıp fakültesini bitirmek ve ihtisas yapmak ve akademik kariyer yapmak gibi farklı hedefler ekleniyor. Geçen hafta ise kendimce önemli bir adım atarak kendi ofisime (muayenehaneme) taşındım. Uzun süre çalıştığım sağlık kurumundaki hekim arkadaşlarım ve idari görevdeki dostlarım muayenehane işletmenin zorluklarından ve risklerinden dem vurarak kararımı sorgulamamı istedilerse de en iyi karar alınmış olan karardır diyerek yoluma devam ettim. Kimi meslektaşım bu güne kadar yaptığım hasta çeşitliliğinde hasta bulamayacağımı, çalıştığım kurumun bana sağladığı fiziksel şartların ne kadar iyi olduğunu söyleyerek fikrimi değiştirmemi istedi. Geçen bir hafta içindeparmakları yapışık olan bir bebeğin ellerini, dudak yarığı olan 3 aylık iki bebeği, meme kanseri nedeni memesi alınan bir hastayı, cilt kanseri nedeni ile başvuran iki hastayı, karınmeme estetiği isteyen bir hastayı ve burun estetiği yaptırmak isteyen bir başka hastayı ameliyat ettim. Hasta ve hasta yakınlarından hiç kimse sağladığımız fiziksel koşullardan şikayetçi olmadı. Tam tersine hepsi yeni yerimizin fiziksel koşullarının da en az çalıştığım hastaneler kadar iyi olduğunu, burada kendilerini daha rahat hissettiklerini ilettiler.

Dedim ya hayat devam eden bir süreç. İstedim ki hastamla benim aramda başkaları olmasın. En iyi bildiğim işi, HEKİMLİĞİMİ yaparken tüm gayretimi sadece ve sadece hastalarım için harcayayım. Tabi ki hastalarımın güvenliği ve bugüne kadar sağladığım kaliteden ödün vermemek adına idari ve kurumsal işleri de artık kendim yapıyorum. Belki halen öğrenmem gereken pek çok şey var. Ancak artık hastalarımın başkalarının belirlediği fiyatları ödeyemediği için bana ameliyat olamadıklarını görmeyeceğim. Ya da hayata geçirmek istediğim mesleki bir yeniliğe başlamak için için bir sürü farklı insanı ikna etmek zorunda kalmayacağım. Yeni girdiğim yolda zorlanacağım anlar olsa da uğraşlarımın sonunda hastalarıma daha iyisini sunmak adına zorluklara değeceğini düşünüyorum.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

youtube.com/ibrahimcanter

plus.google.com/+ibrahimcanter

Google.com/+ibrahimcanter

http://ibrahimcanter.blogspot.com.tr

Normal 0 false false false EN-US JA X-NONE 

www. estetikcerrahi.blog

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube