Güncel basında çok sık yer alan kök hücre uygulamaları nedir? Yüz gençleştirme işlemlerinde kök hücrelerin yeri var mıdır?

Yüze yağ grefti uygulamaları yüzün yaşlanma ile kaybettiği hacmi yerine koyarak genç bir görünüm sağlasa da bu uygulamanın yapıldığı hastaların zaman içerisindeki takiplerinde elde edilen estetik kazancın bundan daha fazla olduğu ortaya çıktı. Uygulama sonrasında diğer yöntemlerin çözemediği, yaşlanan yüzün üçüncü komponenti olan cildin yaşlanmasına bağlı etkiler de azalma gözlendi. Kuruyan, su içeriği azalan ve mikro kırışıklıklar gelişen ciltte yağ enjeksiyonunu takip eden aylar içerisinde rejenerasyon olmakta, cilt kalitesi artmaktadır. Yapılan araştırmalar yağ dokusunun içerisinde yüksek miktarda erişkin tipi kök hücre olduğu gösterilmiştir. Bugün artık bu hücrelerin yağ grefti uygulamaları sonrası oluşan geç dönem düzelmeyi sağladığı bilinmekte.

 

Gelişen teknoloji sayesinde artık hastalardan önce yüksek hacimde yağ alınıp içerisindeki kök hücrelere izole edilmekte, elde edilen kök hücreler yüze uygulanacak yağın içerisine katılarak kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ grefti uygulaması yapılabilmektedir. B sayede hem yüze uygulanan yağ greftinde daha az erime dolayısı ile hacim kaybı olmakta, hem de geç dönem rejeneratif etki daha belirgin ve güçlü olmaktadır.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube