Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Mail: bilgi@ibrahimcanter.com
Logo

Adres

Bağdat Cd. No:144 D:5 Çınar Apt. 34724 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Telefon Numaralarımız

+90 532 342 00 31

+90 216 599 09 88

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir?

Gözler belki de insanın yüzündeki en önemli estetik gölgedir. Sadece şekli yada rengi değil, bakışlardaki ifade de gözlerin güzelliğini belirler. Ancak göz çevresi aynı zamanda yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı bölgedir.
 
Otuzlu yaşlarda mimiklere bağlı olarak göz kenarlarında kaz ayağı adı verilen kırışıklıklar oluşur. Bunu üst kapaklarda cilt yığılmaları, alt kapaklarda torbalanmalar başlar. Bunlar insanın sürekli yorgun ve uykusuz görünmesine neden olur. Gözaltında çökmeler, morluklar gelişebilir. Zamanla gözaltı torbaları ile yanağı ayıran ve “gözyaşı oluğu” adı verilen derin bir hat oluşur. Üst kapaklardaki deri yığılması hastanın gözünü açmasını zorlaştırır. Bu tür hastalar görüntülerini düzeltebilmek için kaşlarından yardım alırlar. Sürekli kaşlarını kaldırdıkları için alın çizgileri derinleşir ve gün bitiminde baş ağrıları olabilir.

Göz kapağı cerrahisi en sık yapılan yüz gençleştirme işlemidir. Bu erkek hastalar için de geçerlidir. İyi yapılan bir ameliyat hastanın görünümünü hemen değiştirir, bakışlarını gençleştirir. Hastalara dinlenmiş ve enerjik bir görünüm kazandırır.