Estetik cerrahide PRP tedavisi hangi alanlarda kullanılır?

  1. Cilt gençleştirme, canlandırma ve kırışıklıkların giderilmesi: Yapılan çalışmalar PRP tedavisi ile ciltte yaşlanma ile azalan kollajen yapısının yenilendiğini ve cildin su oranının arttığını göstermektedir. Yaşlanma ile oluşan hasarlı dokuları onarımına katkı sağlayarak daha genç bir görünümün elde edilmesini sağlar. Bu amaçla sadece yüz ve boyun bölgelerine değil yaşlılık sürecinde yaşı ortaya çıkarandekolte bölgesi ve ellerin dış yüzüne de PRP uygulanabilir.
  2. Yara izlerinin, ameliyat izlerinin ve akne izlerinin tedavisi: İzlerin daha az dikkat çekici olmasına katkı sağlar.
  3. Saç dökülmesi tedavisi ve sağlıklı saçların korunması: Mevcut saçların korunması için PRP tek başına etkili bir tedavidir. Genetik saç dökülmelerinde ise saç ekimi yöntemleriyle birlikte kullanıldığında cerrahi girişimin başarısını arttırmaktadır.
  4. Yara iyileşmesinin uyarılması: Vücutta iyileşmeyen uzun süreli atonik yaralarda, uzun süreli basılara bağlı gelişen yatak yaralarında ve damar hastalığı sonucu oluşan bacak yaralarında iyileştirici etkileri bulunmaktadır.
  5. Yağ enjeksiyonlarında: Enjeksiyon yapılacak yağ greftlerinin uygulandıkları bölgedeki yaşam sansını arttırmak için eş zamanlı kullanılabilirler.
Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube