Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Logo

Adres

Bağdat Cd. No:144 D:5 Çınar Apt. 34724 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Telefon Numaralarımız

+90 532 342 00 31

+90 216 599 09 88

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

Estetik Ameliyatlarda Hangi Teknik Daha İyidir?

Estetik Ameliyatlarda Hangi Teknik Daha İyidir?

Estetik Ameliyatlarda Hangi Teknik Daha İyidir?

Plastik ve estetik cerrahi ameliyatlarında neden farklı yöntemler vardır? Ameliyatların adı aynı olduğu halde neden cerrahlar farklı farklı teknikler kullanırlar? Bu soruların birden fazla doğru cevabı olsa da aslında farklı tekniklerin olmasının asıl sebebi tek bir yöntemin tüm hastalarda aynı güzel sonucu vermemesidir. Her teknik belli durumdaki hastalar için geliştirilmiş olup sadece o hasta grubunda iyi sonuç verir. Uygulanacak her yöntemin kendisine has avantajları ve dezavantajları vardır. Uygulanacak tekniğe ameliyat sonrası iyileşme süresi değişik olabileceği gibi estetik sonuçlarda farklı olacaktır. Ayrıca uygulanacak tekniğin şekli ameliyatın maliyetini de değiştirir. Ayrıca bir cerrah her tekniği aynı beceri ile yapamayabilir.

Bu sebeple sadece bir tekniği uygulayarak her hastasına aynı işlemi yapan bir hekimin çok iyi, kabul edilebilir ve kötü olmak üzere farklı yelpazelerde hasta sonuçlarının olması kaçınılmazdır. Bir başka deyiş ile cerrahi sonucun her hastada iyi olabilmesi için hastaya uygulanacak yöntemin ancak hasta dinleyip beklentilerini anlaşıldıktan ve fizik muayenesi tamamlandıktan sonra hastanın durumuna bakılarak belirlenmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak başvurduğunuz cerrahınız size sadece bir tekniği empoze etmek yerine farklı seçenekler sunabiliyorsa ve sunulan seçeneklerin neden sizde tercih edildiğini anlatabiliyorsa sizlerin de karar vermeniz o denli kolay olabileceği gibi aynı zamanda hekiminize karşı gelişen güven duygunuz da o denli fazla olur. Unutmayınız önemli olan internetten okuduğunuz ya da çevrenizdeki insanlardan kulaktan dolma duyduğunuz bir yöntemin sırf yeni popülerize olduğu için size uygulanması değil, sizin özelinizde size en uygun tekniğin kullanılarak ameliyatınızın yapılabilmesidir.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

youtube.com/ibrahimcanter

plus.google.com/+ibrahimcanter

Google.com/+ibrahimcanter

http://ibrahimcanter.blogspot.com.tr

www. estetikcerrahi.blog

Bir cevap yazın