Elmacık Kemiği Estetiği

Elmacık kemiği yüzün malar bölge denilen kısmının iskeletini oluşturur. Üzerindeki yumuşak dokular ile birlikte elmacık kemiği yüzümüzün en çıkıntılı kısmıdır. İlerleyen yaşlarla beraber bu bölgedeki yağ dokusunun aşağıya kayması, cilt altı dokuların incelmesi ve elmacık kemiğinde hacim kaybı olması neticesinde tipik yaşlı yüz görünümü oluşur.

Kırklı yaşlarla elmacık kemiklerinin üzerine uygulanacak dolgular ve yağ greftleri ile hacim kayıpları karşılansa da belirli bir yatan sonra sadece yumuşak doku takviyeleri yeterli olmaz. Elmacık kemiğindeki hacim kaybının yerine konulabilmesi için kemiğin hemen üzerine kemik çimentosu konularak yumuşak dokulara destek olunabileceği gibi silikon veya titanyum implantlar ile de hacim kayıpları tamamlanabilir.

 

 

Elmacık kemiğine yönelik çeşitli implantlar kullanarak yüzün büyütülüp belirginleştirilmesi veya kemik şekillendirme ameliyatları ile yüzün kalan kısmına daha uyumlu ve yumuşak hale getirilmesi mümkündür. Ameliyat kesisi ağız içinden yapıldığından  yüzde görünen yerde herhangi bir iz bırakmaz.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube