Çene Estetiği

Çene Estetiği

Estetik ameliyatlar uygun hastada doğru şekilde yapılır ise optimum etkiyi yaratır. Burun ameliyatı sonrası her şey güzel olsa da işlemin sonucunda ortaya çıkan burun şekli hastanın yüzü ile uyumlu olmadıktan sonra hasta tatmin olmaz. Benzer şekilde hastaya karın germe ameliyatı önerirken hekim olarak belinin kalınlığını veya memelerinin durumunu da göz önüne almanız gerekir.

 

Estetik çene ameliyatları (mentoplasti) da çene kemiğine yapılan cerrahi müdahale ile kemiğin şekillendirilmesi ve/veya çeneye konulan çeşitli implantlar ile (protezler, kemik ve kıkırdak greftleri, kişinin kendi yağı ile dolgu yapılması vs.) çenenin büyütülüp belirginleştirilmesidir.Estetik çene ameliyatların yüzün genelinden ayrı düşünülmemesi ve yapılacak ameliyatın yüzün tamamına bakılarak kararlaştırılması uygun olur. Ancak bu durumda çenede yüze daha uyumlu kemik çatı ve  yumuşak doku konturu sağlanması mümkün olur.

Dişlerinde kapanma problemi olan hastalara planlanan ameliyatların (ortognatik cerrahi) bir parçası olarak da planlanabilen bu ameliyatlar (genioplasti) hastalara daha uygun yüz profili sağlanmasına ve yüzdeki asimetrilerin  düzeltilmesine katkı sağlar.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

 

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

youtube.com/ibrahimcanter

plus.google.com/+ibrahimcanter

Google.com/+ibrahimcanter

Normal 0 false false false EN-US JA X-NONE 

http://ibrahimcanter.blogspot.com.tr

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube