Büyüklüğü ne olacak? Cup size nedir?

Büyüklüğü ne olacak? Cup size nedir?

Meme estetiği (büyütme yada küçültme fark etmiyor) için başvuran hastalarımın hemen hepsi ilk görüşmenin bir noktasında “Ameliyat sonrası memelerim ne büyüklükte olacak, sütyen numaram ne olur?” diye sorarlar.

Bu soru aslında bayanların önemli bir kısmının sütyen alırken veya kullanırken aslında bilmeleri gereken temel kavramları çok da iyi bilmediklerini gösteriyor. Çünkü sütyen ebatları aslında sadece numara ile değil hem bir numara (85, 90, 95 gibi) hem de A, B, C gibi bir harf ile tariflenir.

İlk numara memelerin altından geçip göğüs çevresini çepeçevre saran dairenin santimetre cinsinden uzunluğudur. Yani bizim meme ameliyatı ile değiştiremeyeceğimiz bir değerdir. İkinci harfe ise “cup size”ı yani memenin göğüs kafesi üzerinde kapladığı hacmi belirtir. İşte bizlerin estetik meme ameliyatlarında değiştirebildiğimiz (yada değiştirmeyi arzuladığımız) parametre de budur.

Hasta küçülttürmek veya büyüttürmek istesin ameliyatta ideal meme hacmi olarak kabul edilen “B” cup size’a ulaşılmaya çalışılır.

Sağlıkla kalın.

Prof. Dr. Halil İbrahim CANTER

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

youtube.com/ibrahimcanter

plus.google.com/+ibrahimcanter

Google.com/+ibrahimcanter

 

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube