Bir Çocuğun Hayatına Dokunmak

Bir Çocuğun Hayatına Dokunmak

Hekimlik sırf bilgi ve beceri ile yapılan bir iş değildir. Sorumluluk, insan sevgisi gibi ahlaki değerleri de taşımanızı gerektirir. Eldeki materyal insan olduğu zaman sadece işinizi yapmanız yetmez. Kendinizi hastanızın yerine koymanız, onu anlamanız ve duygusal olarak destek olmanız da gerekir. Ben çocuk denecek yaşta geçirdiğim ameliyatlar nedeni ile tanıştığım doktorlara özenerek hekim oldum. Ama asistanlık eğitiminin son yıllarında doğan ilk evladım sayesinde hasta bir bebeğin anne-babasının yerine kendimi koyabildim. Babamı kanser sebebi ile kaybettiğimde ise kanser hastalarının ve yakınlarının acılarına daha fazla ortak olabildim. Belki hayatta ve meslekte olgunlaşmak için geçirilen süreçti bu. Yaşadığımız acı ve tatlı olaylardan ders alıp olgunlaştığımız sürece insanız.

İlk kızımın doğumundan hemen sonra ameliyat ettiğim dudak yarığı olan bebek benim için milat oldu. Ondan sonra ameliyat ettiğim her bebek sanki benim de evladım oldu. Ameliyathanede üşümesinler diye üzerlerine sıcak örtüler örttüm yada örttürdüm. Pişik olmasınlar diye ameliyathaneye her zaman yedek bebek bezi ile geldiler.  En çok bebeğini zamanında kontrole getirmeyen anne babalara kızdım.

Sömestri tatilleri çocuk hastalarla uğraşan hekimler için özeldir. Pek çok yavruyu ailesi kontrole okulların tatil olduğu bu dönemde  getirir. Bu sebeple her sene sömestr tatillerinde 3-4 gün kendi evlatlarımla vakit geçirip, hemen işimin başına dönmek isterim. Adeta bayramlarda evinde misafir bekleyen yaşlılar gibi.

Bu sömestr tatili de farklı olmadı. Cumartesi günü farklı sebepler ile ameliyat ettiğim iki kardeş kontrole geldi. Yüzlerindeki gülümseme her türlü maddi kazancın üzerinde apayrı bir hazdı. Beni işime bağlayan, motive eden bu ziyaret için Çiflik ailesine çok teşekkür ediyorum.

Ne mutlu bana ki yaptığım iş ile hayatlarına dokunduğum her çocuğun yüzündeki gülümsemeye bir katkım oluyor. Keşke her çocuk hayatı boyunca bu yavrular gibi gülümseyebilse.

Sağlıklı günler dileklerimle.Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube