Askı işlemleri için ne tür dikişler geliştirilmiştir?

İlk olarak üzerinde balık kılçığında olduğu gibi çıkıntıları olan ipler üretilmiştir. Ancak yapılan uygulamalar sonrasında yüz asma işlemlerinin çok kısa süreli olduğu görülerek bu yöntemden vazgeçilmiştir.

Örümcek ağı uygulaması olarak bilinen uygulamada da cilt altında kendiliğinden eriyen iplerin çok sayıda uygulanması ile yüz gerginleştirilmeye çalışılmaktadır. Burada uygulanan ipliklerin cilde çok yakın konulması ve iplikler emilirken oluşacak bağ dokusu ile esas cildin sıkılaşacağı iddia edilmektedir. Ancak dikişler emilirken oluşması muhtemel cilt reaksiyonlarından dolayı çıkabilecek cilt sorunları açısından endişelerim nedeni ile kişisel olarak bu uygulama ile ilgili çekincelerim vardır.

Silüet lift olarak adlandırılan sistem ise yeni geliştirilmiş bir askı sistemidir. Burada dikişler derin cilt altı dokulara uygulandığından dikişe karşı reaksiyon oluşsa dahi ciltte etkisinin gözlenme olasılığı düşüktür. Saçlı deriden yapılan iki kısa kesikten yüzün her iki tarafına dörder tane özel dikiş gönderilir ve bunlarla ora yüz bölgesi yukarı taşınır ve şakaklara asılır. Silüet lift uygulaması ile burun-dudak çizgileri azalır, orta yüz dolgunlaşır, çene üzerinde oluşan yığılmalar azalır. Beraberinde göz kapağı ameliyatı, boyun germe ve yağ enjeksiyonları da yapılabilir. Silüet lift riski düşük, etkinliği yüksek bir yöntemdir. Ayrıca bir süre sonra etkisi azaldığında şakaktaki kesikten tekrar girilerek, yeni dikiş kullanılmadan yüz tekrar yukarı asılabilir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube