Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Mail: bilgi@ibrahimcanter.com
Logo

Adres

Bağdat Cd. No:144 D:5 Çınar Apt. 34724 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Telefon Numaralarımız

+90 532 342 00 31

+90 216 599 09 88

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

Akne İzleri Tedavisi

Lazerler tek bir dalga boyunda ışık yayma özelliği olan yüksek teknoloji cihazlarıdır. Sadece tek dalga boyunda ışık enerjisi yaydıkları için gönderilen ışık enerjisi sadece bir renk tarafından emilir ve emildiği bölgede en yüksek ısı enerjisi yayar. Ayrıca ışının ne kadar süre verildiğine bağlı olarak ışının emildiği dokunun çevresindeki dokuların da ortaya çıkacak ısı enerjisinden ne şekilde etkileneceğini de ayarlamak mümkündür.

 

Nd:YAG lazerler tarafından yayılan ışın en yüksek oranda kırmızı renk tarafından tutulur. Bu sebeple cilde bu lazer ile atış yapıldığında cilde hasar vermeden geçen ışınlar derin dokulardaki damarlar içerisindeki kırmızı kan hücreleri tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülür.

Er:YAG lazerler tarafından üretilen ışın enerjisi su tarafından yüksek oranda emileceğinden cilde bu lazerler ile atış yapıldığında ışın daha cildin en üst tabakasındaki hücreler tarafından emilir ve ısı enerjisi açığa çıkar. Bu sebeple bu lazerler cilt soyma ve cilt gençleştirme işlemlerinde kullanılabileceği gibi yara izlerinin azaltılmasında da fayda sağlarlar.

 

Er:YAG/Nd:YAG laser sistemlerini aynı anda bünyesinde bulunduran Fotona Dynamics platformu akne tedavisinde kullanıldığında fazla mekanizma ile tedaviye katkı sağlar. Özellikler aşırı reaksiyon gösteren sebase bezler tarafından rezorbe edilen lazer ışınları sayesinde bu bölgedeki enflamasyonu azaltır. Yeni enflamasyon süreçlerinin gelişimini de yavaşlatır. İyileşme sürecini hızlandırır. Termal etki ile deri altında aşırı büyümüş sebase bezleri yok eder. Ancak uygulandığı bölgedeki kıl kökleri de ısı etkisinden etkilenip döküleceği için özellikle erkek hastalarda sakal bölgesinde istenmeyen kıl kayıplarına sebep olabilir.

 

Tedaviye Nd:YAG sistemi ile başlanıp genel bir yüzeyel cilt soyma işleminden sonra Er:YAG sistemine geçilerek derin tedavi yapılması ile en iyi sonuçlar alınır.

 

Er:YAG lazer sisteminin cilt soyma ve yenileme modunda kullanılması sonucunda ise eski akne skarlarında klinik düzelme sağlanabilir.