Yassı hücreli kanserin tedavisi nedir?

Yassı hücreli kanserin tedavisinde cerrahi tedavi, elektrocerrahi, ve radyoterapi gibi yöntemler uygulanabilir. Radyoterapi nadiren tek başına uygulanır. Tedavi yönteminde seçim, hastanın yaşına ve genel sağlık durumuna, lezyonun büyüklüğüne ve lokalizasyonuna, yöntemin kozmetik sonuca, metastaz olup olmamasına göre yapılır.

Cerrahi eksizyon yapılacaksa etrafındaki 1 cm’lik normal doku ile birlikte eksizyon yapılır. Nüks tümörlerde veya dev boyutlu tümörlerde daha geniş eksizyonlar yapılmalıdır.

Tümör metastaz yapmışsa metastazın yerleşim yerine göre tedavi planlanır. Lenfatik metastazı lenfatik geniş disseksiyon yapılabilecek boyun, koltuk altı ve kasık bölgesi gibi sınırlı alanlarda ise burada bölgesel lenfatik disseksiyon yapılır. Diğer organ metastazlarında yerleştiği organa göre ilgili branştan destek alınarak tedavi planı yapılır.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube