Kulak Onarımları

Kulak gelişim sürecinin anne karnında gecikmesi ya da eksik kalması sonucu doğan bebeklerde farklı düzeylerde kulak anormalileri olabilir. Bu anormali kulakların sevimli bile gözükebileceği basit bir belirgin (kepçe) kulak anormalisi olabileceği gibi kulak kepçesinin hiç olmadığı total mikroşia’ya kadar geniş bir spektrumda olabilir.

Kulak gelişimini etkileyen faktörler aynı dokulardan köken alan yüz bölgesindeki bir çok yapıyı etkilemiş olabileceklerinden bu hastalarda eşlik eden başka anomalilerin (orta kulak ve iç kulak yapılarının etkilenip etkilenmediği, fasiyal asimetri, alt çene kemiğinin eksikliği veya asimetrisi, gibi) olup olmadığı değerlendirilmeli ve eş zamanlı tedavileri planlanmalıdır.

Ayrıca bu çocuklarda yarık dudak-yarık damak, idrar yolu ve böbrek anomalileri, yüz yarıkları gibi birçok ek rahatsızlık da olabileceğinden bu bebeklerin genel değerlendirmelerinin özenle yapılması gereklidir.

Mikroşia (Kulak Yokluğunda Kulak Oluşturulması)

Anne karnındaki gelişim esnasında oluşan sorun nedeni ile dış kulak kepçesinin tamamının ya da bir kısmının olmamasına mikroşia adı verilir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube