Meme Küçültme

Meme Küçültme

Kadın beden algısının ve kadınsı vücut şeklinin tanımlanmasının olmazsa olmazı olan meme (göğüs) dokusu kadınların hayatı boyunca belki en fazla değişikliğe uğrayan dokudur. Yerçekiminin etkisi ile zaman içerisinde oluşan meme dokusundaki sarkma haricinde memeler (göğüsler) hormonal değişikliklerle de şekillerini değiştirir. Ergenlik, gebelik ve menapoz zamanlarında her kadında farklı derecelerde olsa da memelerdeki şekil değişikliği kaçınılmazdır. Ayrıca kilo değişlikleri de memenin şeklini değiştiren etkenlerden birisidir.

Büyük memesi olan kişiler olduklarında daha hantal, iri ve yaşlı gözükürler. Genç kızlarda büyük memeler (göğüsler) saklanması gereken utanılacak bir durum gibi algılanır. Genç yaştaki kişiler büyük göğüslerini kamufle edebilmek için kambur durmaya, omuzlarını bir birine yaklaştırmaya çalışır ve daha bol kıyafetleri tercih edebilir. Tüm bunlar kişilerin sosyal yaşantısını ve uyumunu olumsuz etkiler. Kişi göğüslerini saklama kaygısı ile kambur durarak postür değişikliğine giderken pek çok sosyal aktiviteden ve sportif faaliyetten de uzak durmaya çalışabilir. İleri yaşlarda ise kişilerde boyun, sırt ve bel ağrılarına yol açabildiği gibi omurgada kalıcı rahatsızlıklara sebep olabilir. Sütyen askılarının omuzlarda yarattığı bası omuzlarda şekil bozukluğu yaratabilir. Yaz aylarında memelerin altının sürekli ıslak ve havasız kalması pişik, mantar enfeksiyonu gibi dermatolojik sorunların çıkmasına neden olabilir. Ayrıca büyük memelerde büyüyen bir kitlenin ele gelip şüphe uyandırması için geçecek zaman daha çok olacağı için olası bir kanser gelişiminin tanısı gecikebilir.

Bu sebeple tariflenen sorunların çözümlenmesi için yapılacak meme (göğüs) küçültme ameliyatı sadece estetik ameliyat olarak algılanmamalı, aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini ve sosyal uyumunu arttıracak bir girişim olarak da görülmelidir.

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatında amaç memenin vücut ile uyum sağlayacak şekilde küçültülürken aynı zamanda dikleştirilerek estetik bir şekil kazandırılmasıdır. Bu amaca ulaşmak için meme başının yukarı taşınması, meme dokusunun fazlalık kısmı alınırken kalan kısma şekil verilmesi ve deri fazlalığı alınırken kalan derinin meme şeklini koruyacak ve izlerin olabildiğince az görüneceği şekilde memenin üzerini örtmesi sağlanmalıdır.

Meme küçültme ameliyatı tek bir teknik kullanılarak yapılan bir ameliyat değildir. Her hastanın ihtiyacına ve isteğine göre ameliyat şekillendirileceği için fiyatlandırma da yapılacak ameliyata göre belirlenmelidir.
Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube