Enjeksiyon Lipoliz

Vücuttaki fazla yağları uzaklaştırmada günümüzde en sık uygulanan yöntem liposuction’dır. Ancak yurt dışında bir süredir uygulanan ve artık bilimsel yayınlarda binlerle ifade edilen vakaların sonuçlarının da paylaşıldığı yeni bir yöntem var: “Enjeksiyon Lipoliz”. Bu yöntem ‘yağ heykeltıraşlığı’ olarak da adlandırılıyor. Bu yöntem liposuction ile aynı olup, amacı vücutta şekil bozukluğu yaratan yağları uzaklaştırmaktır. Liposuction’dan farkı ise, özel iğneler ile enjekte edilen bir ilaç yardımıyla yapılmasıdır.

Enjeksiyon Lipoliz

Enjeksiyon lipoliz liposuction’ın alternatifi gibi anlaşılmamalıdır. Aslında bu iki yöntem çoğu zaman bir birlerini tamamlayıcı yöntem olarak kullanılabilir. Liposuction yaptırmadan önce daha az invazif bir işlemi denemek isteyen hastalarda enjeksiyon lipoliz yapılabileceği gibi liposuction sonrası oluşabilecek küçük asimetrilerin yada şekil bozukluklarının enjeksiyon lipoliz ile düzeltilebilir.

Enjeksiyon lipolizin en başarılı olduğu yerler deri sarkması olan kollar ve liposuction’ın çok kolay yapılamadığı gıdı bölgesidir. Bu alanlarda eritilmesi gerek yağ miktarı sınırlı olduğu için ve işlem sonrası derinin kontrakte olup kendisini toplaması gerektiği için bazı hastalarda enjeksiyon lipoliz en uygun tercih olabilir.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube