El Yaralanması Tedavisi

İnsanı diğer yaşayan canlılardan ayıran en önemli özellik düşünme becerisi olsa da düşünce gücü ile tasarladığı bütün alet ve edevatları yapmak-kullanmak için insanın ellerine ihtiyacı vardır. Günlük hayatımızı bağımsız sürdürmemiz için gerekli olan ellerimizi hemen her işimiz için kullanmak durumundayız.

 

Bu kadar çok kullanılan bir organın travmaya maruz kalma riski de yüksektir. El yaralanmaları elin anatomisi gereği sadece el cerrahisi ile uğraşan cerrahlar tarafından onarılması gereken yaralanmalardır. Elin fonksiyonu için çok önemli yapılar birbirleri ile yakın komşuluk içinde olduklarından elde oluşan küçük gözüken bir yaralanma ile birle birden fazla yapı (damar, sinir tendon gibi) yaralanmış olabilir veya birinin yaralanması diğer yapıların da fonksiyonunu olumsuz etkileyebilir.

 

Yaralanan yapıların doğru onarılmadığı ya da ilk anda uçların doğru bir şekilde karşılıklı dikilmediği durumlarda elde önemli fonksiyon kayıpları oluşabilmektedir. Bu hastaların geç dönemde ameliyat edilebilme şansı olsa da geç dönemde yapılan ameliyatların başarı oranı travmadan hemen sonra yapılan onarımlara göre çok daha düşüktür. Bu sebeple her türlü el yaralanması önemsenmelidir.

Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube