Ameliyatsız Estetik

 

Estetik ameliyatlar ile geçen yıllara meydan okurcasına estetik sonuçlar sağlamak mümkün olsa da günümüzde pek çok kişi yoğun çalışma temposu içerisinde estetik ameliyatların iyileşme süreçlerini beklemek istememekte veya ufak dokunuşlar ile çevre tarafından ilk bakışta fark edilmeyecek minik düzeltmelerin yapılmasını talep etmektedir. Günümüzde gelişen tıbbi alet teknolojisi ve kozmetik amaçla kullanılan dolgu ve cilt bakım ürünleri gibi ürünlerin artması sayesinde bu hasta grubunun taleplerine cevap vermek mümkün olabilmektedir.
Medikal estetik işlemleri henüz cerrahi gerekmeyen hasta grubunda yüz güldürücü sonuçlar yaratarak cerrahi sürecini daha ileri yaşlara ertelemeye olanak sağlayan yöntemlerdir. Hatta bazen cerrahi yöntemler ile kombine kullanıldıklarında sadece cerrahi ile elde edilecek sonuçların çok üzerinde sonuçların alınmasında da imkan verirler. Bu açıdan medikal estetik işlemler cerrahinin alternatifi değil, cerrahiyi tamamlayıcı yöntemlerdir.
Medikal estetik işlemlerden hangilerinin yapılacağının kararı verilirken Plastik Cerrahi uzmanlarından görüş alınması mevcut durumun düzeltilmesi için en doğru yöntemlerin kombinasyonun yapılabilmesine olanak verir. Plastik cerrahların elinde cerrahi seçenekler de olduğu için hastalarına daha fazla alternatif sunma imkanı vardır. Bazen tek seans yüz germe ile elde edeceğiniz sonucu lazer veya radyofrekans ile çoklu seanslar ile yapılan cilt sıkılaştırma işlemleri ile elde edemezsiniz. Liposuction ile sağlanan vücut konturunu hiçbir lipoliz yöntemi sağlayamayabilir. İşte bu noktada önemli olan hastanın estetik talebine cevap verirken tek bir yönteme kısıtlı kalmadan hastanın beklentileri, iyileşme sürecindeki istekleri ve istedikleri kazanımları ne kadar bir süre zarfında ulaşmak istedikleri göz önüne alınarak tedavilerin planlanmasıdır.
Klinik Hakkında

Kliniğimize ulaşmak artık daha kolay! Hastalarımızın ulaşımlarını rahatlatan Marmaray ile Feneryolu istasyonunda indikten sonra, yalnızca 3 dakika yürüyerek kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

Copyright © 2019 Pigu Dijital Ajans. All right reserved.

Instagram
Twitter
Facebook
YouTube