Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
Mail: bilgi@ibrahimcanter.com
Logo

Adres

Bağdat Cd. No:144 D:5 Çınar Apt. 34724 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Telefon Numaralarımız

+90 532 342 00 31

+90 216 599 09 88

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

bilgi@ibrahimcanter.com

4D Lazer ile Yüz Germe

Lazerler tek bir dalga boyunda ışık yayma özelliği olan yüksek teknoloji cihazlarıdır. Sadece tek dalga boyunda ışık enerjisi yaydıkları için gönderilen ışık enerjisi sadece bir renk tarafından emilir ve emildiği bölgede en yüksek ısı enerjisi yayar. Ayrıca ışının ne kadar süre verildiğine bağlı olarak ışının emildiği dokunun çevresindeki dokuların da ortaya çıkacak ısı enerjisinden ne şekilde etkileneceğini de ayarlamak mümkündür.

 

Bu mantık ile kullanılacağı amaca özel lazerler üretilir.

Er:YAG veya karbondioksit lazerler tarafından üretilen ışın enerjisi su tarafından yüksek oranda emileceğinden cilde bu lazerler ile atış yapıldığında ışın daha cildin en üst tabakasındaki hücreler tarafından emilir ve ısı enerjisi açığa çıkar. Bu sebeple bu lazerler cilt soyma ve cilt gençleştirme işlemlerinde kullanılır.

 

Nd:YAG denilen lazer türü ise kırmızı renk tarafından en yüksek oranda tutulur. Bu sebeple cilde bu lazer ile atış yapıldığında deriyi rahatlıkla geçip hiçbir hasara sebep olmayan ışınlar derin dokulardaki damarlar içerisindeki kırmızı kan hücreleri tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Bu sayede bu lazerler deri altındaki kılcal varislerin tedavisinde kullanılabileceği gibi enerji miktarı ve enerjinin ısıya dönüşme süresi ayarlanarak derin ısıtma işlemleri için de kullanılabilir.

 

Er:YAG/Nd:YAG laser sistemlerini aynı anda bünyesinde bulunduran Fotona Dynamics platformu ile yüz gençleştirme işlemleri yapıldığında birden fazla mekanizma ile cilt yenileme ve sıkılaştırma işlemi yapılabilir. Er:YAG lazer sistemi uygun başlık sistemi kullanarak ağız içi mukozaya uygulandığında ilk önce yanağın ağız içi tarafında sıkılaştırma işlemi yapılır. Sonrasında Nd:YAG istemi ile cilt tarafından FRAC3 modunda atış yapılıp derin ısıtma ile derinin bağ dokusu sentezleyen hücreleri uyarılır ve rejuvenerasyon sağlanır. Üçüncü aşamada Nd:YAG istemi ile cilt tarafından PIANO modunda atış yapılıp cilt sıkılaştırma işlemi tamamlanır. Son olarak Er:YAG lazer sistemi uygun başlık sistemi kullanarak cilde uygulanır ve yüzeyel peeling yapılarak cilt soyulup derideki yüzeyel pigmentasyonlar ve kırışıklıklar uzaklaştırılır. Bu dört uygulamanın kombine etkisi ise yüzün tüm katmanlarına hitap eden, tek bir uygulamaya göre daha yaygın etkiye sahip bir sonuçtur.

 

Uygulama detayı için ekteki video önerilir:

https://www.youtube.com/watch?v=OLfESZHP1Qs